Z historie firmy Pokorný Dačice

O tom, jak to vše začalo a kam dnes naše firma míří.

Firmu na výrobu vstřikovacích forem a plastových výlisků založil pan Jaroslav Pokorný na podzim roku 1992 a to ve sklepě svého rodinného domku. Postupem času k původním par strojům (frézce, soustruhu a vrtačce) přibyly další, včetně 4 jednoduchých vstřikovacích lisů vlastní výroby i konstrukce.

Jak firma rostla a zaměstnávala více lidí musela se v letech 1996-1998 přestěhovat, protože jí přestaly stačit prostory rodinného domku. Přestěhovala se tedy do vlastní lisovny a nástrojárny.

Od roku 1999 nastupují ve firmě ve velké míře nové technologie CNC od hloubiček, 3D skenerů, laserových svářeček až po CAD a CAM systémy zaváděné do výroby a konstrukce.

V roce 2001 firma zakoupila další budovy v areálu bývaleho pivovaru, které byly v zanedbaném stavu. Započala tak důkladná rekonstrukce jež trvala až do roku 2007, kdy celý areal dostal reprezentativní vzhled sídla firmy.

Současnost

Dnes, po 22 letech, můžeme říci, že firma Pokorný Dačice vyrostla ze sklepní dílny ve stabilní podnik s vlastním širokým a high-tech zázemím a více než 80 zaměstnanci. Máme soběstačnou konstrukci, nástrojárnu, lisovnu. Vyrábíme vstřikovací formy na plastové výlisky pro automobilový průmysl, elektrotechniku, zdravotnictví i spotřební průmysl. Naše partnery najdete v mnoha evropských zemích. Usilujeme o to, abychom vyráběli výrobky, které se chválí samy.

Největší zásluhu na dobrém stavu firmy má jistě pan Jaroslav Pokorný, zakladatel firmy a ten, kdo jí dává své srdce i svou sílu, ten, kdo ji řídí takovým způsobem, že roste a rozvíjí se.

Pivovarský dvůr

Pivovarský dvůr